ZEROWASTE v Tuloušově

ZEROWASTE v Tuloušově
ZEROWASTE v Tuloušově
Problematika přebytků a nadměrného odpadu je mi velice blízká. V Tuloušově se snažíme žít, tak abychom nevytvářeli přebytečné množství odpadu a ničím neplýtvali. Proto i svoje podnikání a tvoření vedu tímto směrem, počínaje obalovým materiálem konče odstřižky vlny.

Gigantická deka nebo jakákoliv dekorace z Tuloušovské dílny k Vám dorazí v krabici, která dostala druhou šanci. Není to možná esteticky nejlepší řešení, ale je mi líto krabic, které jsou naprosto v pořádku, nevyužít. V praxi to vypadá vesele. Při každé cestě na nákup nebo do obchodního centra odcházím s obrovským balíkem kartónových krabic. Nejraději mám sportovní obchody, kde už mě vítají a častují: „AAAA, naše stálá zákaznice“. Pochopte, do obchodu se sportovním vybavením mě dostanou opravdu jen ty kartónové krabice. 😉V místní malé samoobsluze už mi je i sbírají, a když jde manžel pro rohlíky, hned mu je přibalí na cestu. Je skvělé vědět, že lidem v okolí záleží na životním prostředí a jsou moc rádi, když se můžou alespoň takto podílet.

Zároveň nám to dává i trochu výhodu, když objednáváte dárek z Tuloušova manželce nebo partnerce, určitě to neodhalí na první pohled a máte tak možnost dárek schovat.

Odstřižky vlny u mě najdou spoustu využití a mnoho jich také putuje k dalšímu tvoření. Ani v nejhorším snu bych si nedokázala představit, že vyhodím byť jen kousek toho krásného materiálu. Vážím si pilné práce oveček, které dlouhé roky přežvykují a vybírají mezi chutnými rostlinkami, aby jejich vlna byla opravdu perfektní. Z odstřižků vyrábím další dekorace a moje dcera nejraději vyrábí plstěné vlněné kuličky…Ani ne tak kvůli vlně, ale zbožňuje to, jak si u toho může namáčet ruce. 😊

Většina odstřižků putuje k neskutečně šikovným plstěnkářkám, které z nich vytvářejí krásná zvířátka a další dekorace. Před nedávnem jsem posílala i přes 2 kg odstřižků do certifikované dílny paní Dubské pro děti k dalšímu tvoření. Tolik radosti a nápadů by byla přece neskutečná škoda zahodit.

V současné době se domlouvám s tvůrci, kteří pracují s kůží na odběru jejich přebytků, které se chystám využít ve svém tvoření. Myslím, že je nesmírně důležité jít tímto směrem, abych alespoň malou trošičkou přispěla ke zpomalení dnešní uspěchané spotřební doby. Je to to nejmenší, co můžu za sebe jako tvůrkyni – podnikatelku a především mámu udělat.

Na každém z nás a na našem chování nesmírně záleží. Teď jsem trochu zněla jako ekologická aktivistka, ale pokud si odmyslíme pejorativní podtext, je to podle mého zdravý a správný přístup nejen k podnikání.

Prosím neplýtvejte a myslete na to, že zítra je také den a může být ještě lepší než ten dnešní.

Štěpánka

Mrkněte na pletené polštáře a deky z ovčí vlny

Ahojte, tady Štěpánka.

S láskou se starám o všechny a všechno kolem sebe. Ráda pletu, háčkuju, vařím a peču.

Zbožňuju přírodní materiály hlavně ovčí vlnu, hedvábí a bavlnu.

Nerada na něčem šetřím, ani můj štrúdl se neobejde bez 2,5 kg jablek.

Sebrala jsem odvahu a svou lásku k pletení a háčkování a vznikl Tulouš. Interiérové doplňky, které vyladí Váš zbožňovaný domov i náladu. 🥰

Jsem na sociálních sítích

Kde jste mě mohli vidět, potkat nebo si o mně přečíst