Nebojte se pustit do svého interiéru výrazné barvy

Barvy na nás mají vliv, proč je tedy nepustit i do našich domovů?
Barvy na nás mají vliv, proč je tedy nepustit i do našich domovů?
Barvy na nás mají vliv, proč je tedy nepustit i do našich domovů? Náš mozek přímo reaguje na barvy, které v nás vyvolávají konkrétní emoce. Proč toho tedy nevyužít a v rámci svých barevných preferencí rozzářit svůj domov?

Každý barvy vnímáme individuálně, jak fyzicky, tak i na psychické úrovni, proto bychom se při výběru barev do interiéru měli držet svých emocí. Domov je našim útočištěm, kam se po celém dni můžeme schovat a kde se cítíme nejlíp na světě.

Světlejší odstíny mají v interiéru nádech lehkosti a čistoty, za to tmavé syté barvy hovoří o sebejistotě, luxusu a jisté vnitřní hloubavosti.

Teplé barvy na nás působí hřejivě, laskavě a chladné odstíny se vyznačují čistotou a jasnou klidnou myslí.

Trendy barvy pro rok 2022 jsou především výrazné odstíny zelené a spálená oranžová, která vychází z terakoty. Můžete je pustit do svého domova v podobě drobných dekorací nebo rovnou vymalovat. Perfektním osvěžením interiéru je i vzorovaná tapeta.

Pokud se chcete mrknout na konkrétní barvy a pocity s nimi spojenými, pokračujte ve čtení nebo si rovnou najděte svou oblíbenou barvičku.

Oblíbená bílá

Bílá barva symbolizuje čistotu v jistém smyslu až sterilitu zároveň však nevinnost, otevřenost, průzračnou jednoduchost. Působí sofistikovaně a perfektně dokáže rozzářit i ty nejtmavší místnosti.

Šedá

Neutrální moderní praktická šedá má efekt skromnosti a klidu. Nadčasovost šedé je univerzální a elegantní řešení, protože perfektně ladí se všemi barvami a je kombinovatelná jak s chladnými tak teplými odstíny v interiéru.

Nebojte se pustit do svého interiéru výrazné barvy

Černá

Černá symbolizuje sílu, eleganci, autoritu a jistotu. Interiéru dodá šmrnc a jistou míru záhadného kouzla. Přestože se jedná o temnou ponurou barvu, černé doplňky a dekorace dokážou sofistikovaně vyladit místnost.

Fialová

Od jemných romantických nostalgických lila odstínů po tmavé odstíny se fialová vyznačuje pocitem bohatství a luxusu. Je barvou jistoty ale i kreativity, vědění, důstojnosti a kvality. Syté tmavé fialové odstíny v interiéru jsou symbolem prosperity a vizionářství.

Modrá

Světlé jemné modré odstíny vyvolávají snění, spokojenost až pocit odpočinku na pláži s azurově čistým klidným mořem.

Střední linie modré dodává pocit jistoty, rovnováhy, uzdravení. Dodá odvahu v komunikaci, rozvíjí kreativitu a důvěru.

Tmavě modré odstíny se vyznačují až královskou bohatostí, luxusem a důvěrou.

Modrá by jistě v interiéru měla najít svůj prostor, je barvou, která otevírá a osvobozuje mysl.

Nebojte se pustit do svého interiéru výrazné barvy

Zelená

Navozuje pocit klidu, zdraví i štěstí. Od lehkých klidných tónů po výrazné tmavé luxusní odstíny.

Zelená bude vždy svěžím, přírodním odstínem symbolizujícím růst, hravost a především život.

Hnědá

Hnědé barvy dodávají pocit pohodlí, stabilního komfortu. Zemité teplé tóny stabilizují emoce, vyvolávají pocit klidu a rovnováhy. Lichotivé béžové odstíny osvěží a přidají na pocitu tepla domova. Tmavé zase symbolizují sílu, jistotu a sebedůvěru.

Žlutá

Žlutá barva symbolizuje radost, přátelství, otevřenost a živost. Žluté prvky v interiéru dodávají hřejivé sluneční teplo, hravost a vřelost. Podzimní tmavé žluté odstíny dodají pocit jistoty, komfortu a vyváženosti.

Nebojte se pustit do svého interiéru výrazné barvy

Oranžová

Oranžová je hravá až exotická barva, která dodává sebejistotu, kuráž a entuziasmus. Odvážné oranžové odstíny vypovídají o vitalitě, optimismu a hravosti. Tmavé odstíny mají efekt pocitu přívětivosti se špetkou kořeněné peprnosti.

Červená

Od jemných sladkých růžových odstínů správně očekáváme jistou dávku ženské jemnosti a něžnosti. Červená je barvou lásky, intenzivní energie a života. Tmavé červené odstíny opět symbolizují hloubku, bohatství, sebejistotu a eleganci.

Můžete se řídit aktuálními barevnými trendy, ale mnohem jednodušší je do svého domova pustit i odvážnější sytý odstín své oblíbené barvy. V Tuloušově si můžete vybrat ze stylových polštářů, gigantických dek, GIGA pufů na sezení a z mnoha drobných dekorací barvičku dle libosti a dodat svému domovu trochu originální rozmanitosti. Celou nabídku výrobků z mé dílny si můžete prohlédnout zde

Mrkněte na pletené polštáře a deky z ovčí vlny

Ahojte, tady Štěpánka.

S láskou se starám o všechny a všechno kolem sebe. Ráda pletu, háčkuju, vařím a peču.

Zbožňuju přírodní materiály hlavně ovčí vlnu, hedvábí a bavlnu.

Nerada na něčem šetřím, ani můj štrúdl se neobejde bez 2,5 kg jablek.

Sebrala jsem odvahu a svou lásku k pletení a háčkování a vznikl Tulouš. Interiérové doplňky, které vyladí Váš zbožňovaný domov i náladu. 🥰

Jsem na sociálních sítích

Kde jste mě mohli vidět, potkat nebo si o mně přečíst