4 způsoby, jak vyčistit polštář a deku z ovčí vlny

4 způsoby, jak vyčistit polštář a deku z ovčí vlny
4 způsoby, jak vyčistit polštář a deku z ovčí vlny
Zamilovali jste se do polštářů pletených z ovčí vlny? Chcete gigantickou heboučkou deku? ANO, ale stále trošku váháte, protože se nedají vyprat v pračce? Už nemusíte déle váhat, ukážu Vám, že péče o ovčí vlnu, je celkem jednoduchá. ????

Ovčí vlna je hvězda mezi přírodními materiály. Díky správné péči Vám vlněné výrobky vydrží věčnost. Díky lanolinu a struktuře vlákna má úžasnou samočistící schopnost. Lanolin na povrchu jednotlivých vláken vytváří ochrannou vrstvu, která chrání vlnu před nečistotami. Ovčí vlně neskutečně prospívá vzduch, proto polštáře a deky pravidelně větrejte na čerstvém vzduchu.

  • Polštář nebo deku stačí proklepávat a načechrávat. Hrubé nečistoty vyklepat.
  • Výrobky můžete při mírném dešti vynést na hodinku až dvě na balkón a pak vyklepat. Následně je necháte rozložené proschnout ve větrané místnosti.
  • Pokud se stane, že deku nebo polštář polijete například kávou. Znečištěné místo je zapotřebí okamžitě opláchnout studenou vodou. Poté zabalit do ručníku a jemně vymačkat vlhkost. Následně stačí nechat rozložené proschnout.
  • Poslední možností je nechat Tulouše nebo gigantickou deku odborně chemicky vyčistit ve Vámi zvolené čistírně. Jedná se o takzvané „suché praní“.

Polštáře a gigantické deky Tulouš NELZE PRÁT V PRAČCE!

Čemu dalšímu byste výrobky z ovčí vlny neměli vystavit?

  • Přímému slunci
  • Teplé vodě – ovčí vlna se nesmí prát ve vodě o vyšší teplotě než je 30°C.
  • Sušení v sušičce
  • Nesušte výrobky ani na topení. Nechte je vyschnout volně rozložené.

Vidíte? Péče o vlněné výrobky není nikterak složitá. Polštáře Tulouš a gigantické deky si bez starosti přidejte na svůj seznam „MUST HAVE“.

Mrkněte na pletené polštáře a deky z ovčí vlny

Ahojte, tady Štěpánka.

S láskou se starám o všechny a všechno kolem sebe. Ráda pletu, háčkuju, vařím a peču.

Zbožňuju přírodní materiály hlavně ovčí vlnu, hedvábí a bavlnu.

Nerada na něčem šetřím, ani můj štrúdl se neobejde bez 2,5 kg jablek.

Sebrala jsem odvahu a svou lásku k pletení a háčkování a vznikl Tulouš. Interiérové doplňky, které vyladí Váš zbožňovaný domov i náladu. 🥰

Jsem na sociálních sítích

Kde jste mě mohli vidět, potkat nebo si o mně přečíst