Proč nepletu z ovčí vlny pro děti?

Proč nepletu z ovčí vlny pro děti?
Proč nepletu z ovčí vlny pro děti?
Mezi Vaše časté dotazy a poptávky patří i deky z ovčí vlny pro miminka a malé děti. Odmítám je. Jako výrobce přicházím o zakázky, ale jako máma mám čisté svědomí a dobře spím. ????

Ovčí vlna je dokonalá, ale jedno ale se přeci jen najde. Česanec, ze kterého deky pletu, je především polotovar určený k dalšímu zpracování. Jedná se o vyčesaný, vypraný, nespředený materiál. Ano, jeho praní a barvení podléhá normám, aktuálním standardům a nezatěžuje chemikáliemi životní prostředí. Ano ovčí vlna je přírodní, antibakteriální, nemnoží se v ní roztoči a nepohlcuje žádné pachy.

Teď přijde to ALE!

Stále se jedná o nespředené vlákno, a proto ji nedoporučuji ani nepoužívám na výrobu určenou dětem. Při představě, že by se děťátko zakouslo do deky a mělo plnou pusu ovčích vláken… a víme, že období, kdy děti ochutnávají celé své okolí je poměrně dlouhé… mi z té představy není nejlépe… Jednotlivá uvolněná vlákna dokáží potrápit i maličkatý nosík.

Jemná mikrostimulace nervových zakončení je prospěšná, ale nejsem si jistá komfortem pro nejmenší miláčky. Dětská pokožka je velmi jemná a citlivá, a proto bychom ji neměli zbytečně vystavovat nepohodlí. Malé děťátko dokáže solidně potrápit a „rozčílit“ i jeden namotaný v horším případě zapíchnutý maminčin vlas.

Proto prosím dobře zvažte, zda jsou ruční výrobky z česance ovčí vlny vhodné pro Vaše nejmenší.

Máma Štěpánka ❤️

Mrkněte na pletené polštáře a deky z ovčí vlny

Ahojte, tady Štěpánka.

S láskou se starám o všechny a všechno kolem sebe. Ráda pletu, háčkuju, vařím a peču.

Zbožňuju přírodní materiály hlavně ovčí vlnu, hedvábí a bavlnu.

Nerada na něčem šetřím, ani můj štrúdl se neobejde bez 2,5 kg jablek.

Sebrala jsem odvahu a svou lásku k pletení a háčkování a vznikl Tulouš. Interiérové doplňky, které vyladí Váš zbožňovaný domov i náladu. 🥰

Jsem na sociálních sítích

Kde jste mě mohli vidět, potkat nebo si o mně přečíst