DIY Papírová ozdoba

DIY Papírová ozdoba
DIY Papírová ozdoba
Líbí se Vám přírodní minimalistické ozdoby? Pojďme tvořit, zaměstnat ruce a dát odpočinout hlavě v tom předvánočním shonu.

Co potřebujete?

  1. Jeden menší a jeden větší korálek
  2. Bavlněný provázek
  3. Jehlu
  4. Nůžky
  5. Papír dle vlastního výběru

Já jsem použila notový nastříhaný horizontálně z A4 na proužky cca 1,5 cm široké. Čím užší proužky, tím jich budete potřebovat víc. V tomto rozměru Vám stačí šest proužků.

Jak na to?

Navléknete malý korálek a zajistíte ho uzlíkem a odstřihnete přebytečný kus provázku. Postupně provléknete všechny pruhy papíru. Dejte si pozor, aby strana papíru s motivem směřovala vždy dolu k malému korálku. Pro snadnější určení středu si můžete proužek přehnout uprostřed. Poté všechny pruhy postupně spojíme a prošijeme. Jako ukončení použijeme větší korálek, který provlékneme dvakrát a vzniklé očko použije k zajištění poutka uzlíkem. Chcete-li ozdobu placatější, stačí korálek silněji přitáhnout před zajištěním.

Papírové ozdoby jsou lehoučké a velice efektní. V kombinaci s tradičními slaměnými udělají na stromečku nebo na větvičkách ve váze spoustu parády.

Tip z Tuloušova:

Starý zažloutlý notový papír seženete v každém antikvariátu. Na tvorbu papírových ozdob můžete použít i balící nebo krafový papír.

Budu moc ráda, když návod vyzkoušíte a dáte mi vědět, jak se Vám dařilo.

Z Tuloušova přejeme klidný předvánoční čas a pořádnou dávku pohody.

 

Mrkněte na pletené polštáře a deky z ovčí vlny

Ahojte, tady Štěpánka.

S láskou se starám o všechny a všechno kolem sebe. Ráda pletu, háčkuju, vařím a peču.

Zbožňuju přírodní materiály hlavně ovčí vlnu, hedvábí a bavlnu.

Nerada na něčem šetřím, ani můj štrúdl se neobejde bez 2,5 kg jablek.

Sebrala jsem odvahu a svou lásku k pletení a háčkování a vznikl Tulouš. Interiérové doplňky, které vyladí Váš zbožňovaný domov i náladu. 🥰

Jsem na sociálních sítích

Kde jste mě mohli vidět, potkat nebo si o mně přečíst