DIY Elegantní strukturovaný obraz

DIY Elegantní strukturovaný obraz
DIY Elegantní strukturovaný obraz
Pro tentokrát jsem si pro Vás připravila návod na výrobu elegantního strukturovaného obrazu v duchu scandinávského minimalismu. Hygge atmosféru Vám zaručím radostí, s jakou budeme společně tvořit.

Co potřebujete?

  • Plátno
  • Hloubkovou penetraci
  • Štětec
  • Špachtli
  • Zubatou špachtli
  • Finální opravnou stěrku
  • Akrylový lak transparentní

Čisté plátno napenetrujte štětcem a nechte pořádně uschnout. Pomocí špachtle naneste střední množství opravné stěrky na plátno. Směr, vzor i hustotu vzoru nechám na Vaší představivosti. Můžete stěrku rozetřít i do hladka. Pomocí zubaté stěrky vytvořte obrazce, které Vám budou dělat radost. Já zvolila kombinace kruhových výřezů. Pokud se Vám nezadaří na poprvé, nic se neděje. Stěrku nanesete znovu.

Doporučuji se stěrkou nepracovat déle než půl hodiny, poté začne zasychat. Když by se Vám nedařilo půl hodiny vychytat vzor, se kterým budete spokojeni, veškerou stěrku stáhněte a začněte znovu. V momentě, když už se zadaří a budete se svým dílem spokojeni, nechte ho uschnout do druhého dne.  Zde přichází možnost obraz vybarvit akrylovými barvami. Já zůstala u čisté bílé. Na závěr doporučuji obraz překrýt štědrou vrstvou akrylového laku na malby.

Na obraz buďte šetrní, aby Vám nepopraskal, přeci jen volně dostupná plátna bývají volnější a při hrubší manipulaci, by Vám obraz mohl praskat.

 

Moc se těším na výsledky Vašeho tvoření.

Za Tulouš.cz
Štěpánka

Mrkněte na pletené polštáře a deky z ovčí vlny

Ahojte, tady Štěpánka.

S láskou se starám o všechny a všechno kolem sebe. Ráda pletu, háčkuju, vařím a peču.

Zbožňuju přírodní materiály hlavně ovčí vlnu, hedvábí a bavlnu.

Nerada na něčem šetřím, ani můj štrúdl se neobejde bez 2,5 kg jablek.

Sebrala jsem odvahu a svou lásku k pletení a háčkování a vznikl Tulouš. Interiérové doplňky, které vyladí Váš zbožňovaný domov i náladu. 🥰

Jsem na sociálních sítích

Kde jste mě mohli vidět, potkat nebo si o mně přečíst