Deku jsem polila kávou, co teď?

Co dělát když se giganticka deka polije? Připravte se na rychlou akci. Znečištěné místo je nutné okamžitě oplachnout studenou vodou. Co dělat dál se dočtete po rozkliknutí.

Deku jsem polila kávou, co teď?

Zasažené místo jsem okamžitě vysušila od největšího množství kávy papírovými kapesníky a dece okamžitě dopřála studenou (ledovou) sprchu. Důležité je při jakémkoli znečištění ihned zasáhnout, aby deka nezaschla.

Do rozprašovače jsem si připravila směs studené vody a půl lžičky lanolinového regenerátoru, důkladně jsem vše protřepala.

Zasaženou část deky jsem pořádně nastříkala a opět pod ledovou sprchou propláchla.

Většinu vody jsem jemně z deky vytlačila a pokračovala mezi bavlněnými froté ručníky. Na omak téměř suchou deku jsem volně vodorovně rozložila na sušák a nechala volně uschnout.

Malou pomocí na menší plochu Vám může být i použitím fénu pouze se studeným vzduchem.

Po vyschnutí, které může trvat i několik dní, deku vyklepejte a zbavte vzniklých drobných „cucků“.

Pozor Deku nesušte na topení ani ji nevystavujte jiným zdrojům tepla. Ovčí vlna se nesmí vystavovat ani přímému ostrému slunečnímu svitu. Je velice důležité, abyste vlhkou deku nijak neždímali, nepřekládali ani nevyvěšovali. Deka by mohla přijít o svůj vzhled, tvar i velikost.

Mrkněte na pletené polštáře a deky z ovčí vlny

Ahojte, tady Štěpánka.

S láskou se starám o všechny a všechno kolem sebe. Ráda pletu, háčkuju, vařím a peču.

Zbožňuju přírodní materiály hlavně ovčí vlnu, hedvábí a bavlnu.

Nerada na něčem šetřím, ani můj štrúdl se neobejde bez 2,5 kg jablek.

Sebrala jsem odvahu a svou lásku k pletení a háčkování a vznikl Tulouš. Interiérové doplňky, které vyladí Váš zbožňovaný domov i náladu. 🥰

Jsem na sociálních sítích

Kde jste mě mohli vidět, potkat nebo si o mně přečíst