DIY Korálkový stromeček

Vyrobme si spolu krásnou něžnou dekoraci, která ozvláštní Váš interiér. I tentokrát bude tvoření předcházet procházka do galanterie, kde si pořídíte korálky a měkký dekoratérský drátek. ❤

 

Co budete potřebovat?

Korálky

Měkký drátek

Nůžky

Kamínek

 

Na metr dlouhý drátek navlečete 7 kolárků a uprostřed zakroutíte. Na jedné i na druhé straně postupně vytváříte další  větvičky. Jak je na videu vidět, vždy začněte kratší větvičkou, přidejte prostřední, opět jednu krajní a vrátíte se na pod první středové očko. Každou větvičku zakruťte a nechte si delší volný konec. Čím více si jich vytvoříte, tím košatější stromeček budete mít.

Myslete však na to, že velikosti a váze stromečku musíte přizpůsobit i velikost kamínku, aby stromeček krásně a stabilně stál.

Větve si rozdělte na několik svazečků, které spojíte zkroucením drátků. Veškeré jednotlivé části pak spojte do jednoho kmene. Na konci si rozdělte volné drátky a vytvořte z nich kořeny. Kamínek pevně omotejte a zespod utáhněte, co to půjde. Zbytek odstřihněte a pak už si jen pohrajte s tvarem koruny stromečku.

Něžná dekorace je na světě. Velikost korálků a tloušťka drátku je jen na Vás. Stromeček se dá také dělat na kovový základ pro věneček, jen začnete připevněním prázdného drátku na kruh.

Doufám, že si tvoření užijete a pošlete mi fotku Vašeho stromečku.

 

Mrkněte na pletené polštáře a deky z ovčí vlny

Ahojte, tady Štěpánka.

S láskou se starám o všechny a všechno kolem sebe. Ráda pletu, háčkuju, vařím a peču.

Zbožňuju přírodní materiály hlavně ovčí vlnu, hedvábí a bavlnu.

Nerada na něčem šetřím, ani můj štrúdl se neobejde bez 2,5 kg jablek.

Sebrala jsem odvahu a svou lásku k pletení a háčkování a vznikl Tulouš. Interiérové doplňky, které vyladí Váš zbožňovaný domov i náladu. 🥰

Jsem na sociálních sítích

Kde jste mě mohli vidět, potkat nebo si o mně přečíst